Tylko do 31 marca trwa rejestracja na studia wojskowe w Wojskowej Akademii Technicznej

Szansę na rozpoczęcie studiów wojskowych w WAT ma więcej maturzystów niż w roku ubiegłym. Ministerstwo Obrony Narodowej zwiększyło limity tegorocznych przyjęć na pierwszy rok studiów i od 1 października edukację może rozpocząć 889 kandydatów na oficerów Wojska Polskiego. Tegoroczni maturzyści, którzy chcą dostać się na studia wojskowe w Wojskowej Akademii Technicznej mają czas tylko do 31 marca br. na zarejestrowanie się w Internetowej Rejestracji Kandydatów. Uczelnia oferuje kandydatom na żołnierzy zawodowych jedenaście atrakcyjnych i nowoczesnych kierunków studiów technicznych: budownictwo, chemię, elektronikę i telekomunikację, geodezję i kartografię, informatykę, inżynierię bezpieczeństwa, kryptologię i cyberbezpieczeństwo, logistykę, lotnictwo i kosmonautykę, mechanikę i budowę maszyn oraz mechatronikę. Wszystkie niezbędne informacje dotyczące rekrutacji i kierunków studiów zawarte są na stronie internetowej uczelni.

Renomowana uczelnia, nowoczesne studia, pewna praca

Studia wojskowe w WAT to unikalna okazja dla młodych ludzi, którzy chcą zostać oficerami Wojska Polskiego i inżynierami. Podchorążowie realizują program kształcenia wojskowego i politechnicznego, a po zakończeniu studiów uzyskują tytuł magistra inżyniera renomowanej uczelni technicznej. Pięcioletni okres studiów wojskowych wieńczy promocja na pierwszy stopień oficerski. Studenci wojskowi korzystają ze wsparcia związanego z wojskowym profilem studiów. Mają zapewnione: bezpłatny akademik, wyżywienie oraz umundurowanie, jak również uposażenie, które od pierwszego roku wynosi 1200 zł miesięcznie i wzrasta w kolejnych latach studiów. Absolwenci studiów wojskowych mają zagwarantowaną pracę w jednostkach wojskowych, w odpowiednich korpusach osobowych w zależności od ukończonego kierunku studiów, a awans oficerski jest wpisany w służbę wojskową.

Wojskowa Akademia Techniczna to jednocześnie uczelnia cywilna. W ramach studiów cywilnych oferuje 22 kierunki studiów. Rekrutacja na studia cywilne pierwszego stopnia trwa do 12 lipca 2019 roku.

Zobacz również

NAJNOWOCZEŚNIEJSZE ROZWIĄZANIA TELEINFORMATYCZNE NA WYDZIALE ELEKTRONIKI WAT

Są nimi nowe laboratoria szkolno-treningowe: Zautomatyzowanego Systemu Zarządzania