W dniach 25-26 września 2019 r. w Targach Lublin odbędzie trzecia edycja Wschodniej Konferencji i Targów Ochrony Granic. GRANICE 2019 to jedyne w Polsce wydarzenie w całości poświęcone prezentacji formacji działających na granicach. Tematem przewodnim tegorocznej edycji konferencji i targów będzie bezpieczeństwo finansowe i gospodarcze na polskich granicach oraz granicy zewnętrznej UE.

Na wydarzeniu swoją obecność zapowiedzieli między innymi: Nadinspektor Piotr Walczak Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów i Szef Krajowej Administracji Skarbowej, Sylwester Tułajew Sekretarz Stanu w MSWiA oraz Artur Soboń Sekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

Wiodącym partnerem merytorycznym tegorocznej edycji Wschodniej Konferencji i Targów Ochrony Granic będzie Krajowa Administracja Skarbowa, a także podlegająca jej Służba Celno-Skarbowa, która obecnie przechodzi proces intensywnej modernizacji technicznej. Krajowa Administracja Skarbowa planuje i wdraża szereg interesujących dla producentów rozwiązań w ramach programów: „Cyfrowa Granica”, „Porty 24”, oraz „TORY 24”. Będą to tematy konferencji towarzyszącej wydarzeniu.

Wydarzenie dedykowane jest przede wszystkim pracownikom i funkcjonariuszom Krajowej Administracji Skarbowej i Służby Celno-Skarbowej, Straży Granicznej, a także innym służbom mundurowym. Na wydarzeniu pojawią się również funkcjonariusze Służby Więziennej, Policji, Straży Ochrony Kolei oraz Wojsk Obrony Terytorialnej. Ponadto Organizatorzy zapraszają też pracowników urzędów państwowych i samorządowych, uczelni wyższych dziennikarzy i ekspertów.

Dopełnieniem konferencji będą targi, podczas których zaprezentują się krajowi i zagraniczni producenci szeroko rozumianego wyposażenia, urządzeń i technologii, przeznaczonych dla funkcjonariuszy służb granicznych, celnych oraz kontroli sanitarnej i weterynaryjnej na granicach.

 

Zobacz również

KOLEJNE POLSKIE SUKCESY W ZAKRESIE WOJSKOWEGO IT W ŚRODOWISKU MIĘDZYNARODOWYM

W październiku i listopadzie 2018 r. grupa inżynierów